Pink white -chinchilla

Suomen Lemmikkichinchillat ry

koristekuva

Grand Gala -näyttelyn virallisen luokan tulokset

SLC Webmaster – 24.11.2014 22:01 – Ilmoitukset

ggvoittajat

ROP 1. FINGG-13 DISSING’S ZERO**, 75p, Om. Maarit Lähdesmäki
ROP 2. ELBE’S PIPER**, 73p, Om. Annamari Kiviharju & Minna Kourusuo
ROP 3. LIMA CHINCHILLAS BLAKE, 73p, Om. Annamari Kiviharju

SERTIT
FINGG-13 DISSING’S ZERO**, Om. Maarit Lähdesmäki
FINCH FRO’ZEN KILLINGTIME, Om. Sara Alaoja
ARCANE DJANGO, Om. Laura Nieminen & Maria Nokso
S*SILVERKLIPPAN’S CHARMED, Om. Netta Salonen
LIMA CHINCHILLAS BLAKE, Om. Annamari Kiviharju
LUMINA*, Om. Minna Kourusuo
ELBE’S PIPER**, Om. Annamari Kiviharju & Minna Kourusuo

LUOKKAVOITTAJAT
STANDARD: FIN GG-13 DISSING’S ZERO**, 75p, Om. Maarit Lähdesmäki
BLACK VELVET: FINCH FRO’ZEN KILLINGTIME, 70p, Om. Sara Alaoja
BEIGE: ARCANE DJANGO, 71p, Om. Laura Nieminen & Maria Nokso
AFRICAN VIOLET: S*SILVERKLIPPAN’S CHARMED, 73p, Om. Netta Salonen
BLUE DIAMOND: FINCH SUCH FIN-W13 SØRIGS PANDORA, 68p, Om. Minna Kourusuo
EBONY: KINGIS MARSWELL**, 68p, Om. Maarit Lähdemäki
BLACK EYED WHITE I: LIMA CHINCHILLAS BLAKE, 73p, Om. Annamari Kiviharju
BLACK EYED WHITE II & PINK EYED WHITE: ELBE’S PIPER**, 73p, Om. Annamari Kiviharju & Minna Kourusuo
ROYAL PERSIAN ANGORA: HIAWATHA*, 67p, Om. Minna Kourusuo

PARAS VÄRI STANDARD
FIN GG-13 DISSING’S ZERO**, Om. Maarit Lähdesmäki

PARAS VÄRI BLACK VELVET
S*PAMPAS JOLLY BOB, Om. Annamari Kiviharju & Minna Kourusuo

PARAS VÄRI BEIGE
ARCANE DJANGO, Om. Laura Nieminen & Maria Nokso

PARAS VÄRI AFRICAN VIOLET
S*SILVERKLIPPAN’S CHARMED, Om. Netta Salonen

PARAS VÄRI BLUE DIAMOND
FINCH SUCH FIN-W13 SØRIGS PANDORA, Om. Minna Kourusuo

PARAS VÄRI EBONY
KINGIS SMOOTH CRIMINAL, Om. Katriina Slotte & Maarit Lähdesmäki

PARAS VÄRI WHITE
ELBE’S PIPER**, Om. Annamari Kiviharju & Minna Kourusuo

PARAS VÄRI ANGORA
HIAWATHA*, Om. Minna Kourusuo

PARAS VÄRINPUHTAUS
S*SILVERKLIPPAN’S CHARMED, Om. Netta Salonen

PARAS SUOMESSA SYNTYNYT
ARCANE DJANGO, Om. Laura Nieminen & Maria Nokso

KAUNEIN PÄÄ
PERLITA, Om. Minna Kourusuo

 

POIKASKATSELMUS

BABY 4-6KK
1. LIMA CHINCHILLAS JERRY, Om. Annamari Kiviharju
2. MADELEINE, Om. Annamari Kiviharju
3. FRO’ZEN HAVAIJI, Om. Janette Jaatinen

JUNIOR 7-9KK (ALLE 10KK)
1. FRO’ZEN DEADLIKEME, Om. Sara Alaoja
2. STREAMMEADOW’S OERBA, Om. Hanna Puronaho
3. VILLA’S WATSON, Om. Minna Kourusuo

Onnea voittajille! :)

Viimeisin päivitys: 24.11.2014 22:01

Etsi SLC:n sivuilta

Tapahtuu

Uutisarkisto

Muualla verkossa

Ylläpito